Kuriozitete Archives - TvKombi

Kuriozitete

Ekspertët zbulojnë: Kjo është data kur duhet ta vendosni pemën e Krishtlindjeve

Ekspertët zbulojnë: Kjo është data kur duhet ta vendosni pemën e Krishtlindjeve

Një Orë Gjumë më Tepër – Efektet e Papritura dhe Ndikimi në Organizëm  

Një Orë Gjumë më Tepër – Efektet e Papritura dhe Ndikimi në Organizëm  

Ngrohja globale: Deri në 2050-tën, zhduken akullnajat ne Yosemite e Afrikë!

Ngrohja globale: Deri në 2050-tën, zhduken akullnajat ne Yosemite e Afrikë!

SHBA, ngordh qeni më i vjetër në botë, Pebbles ishte 22 vjeç dhe kishte 32 këlyshë

SHBA, ngordh qeni më i vjetër në botë, Pebbles ishte 22 vjeç dhe kishte 32 këlyshë

Jepen çmimet, këto janë 5 shkollat më të mira në botë

Jepen çmimet, këto janë 5 shkollat më të mira në botë

Virusi i modifikuar i herpesit, “kura” që “zhduk” kancerin në fazë terminale

Virusi i modifikuar i herpesit, “kura” që “zhduk” kancerin në fazë terminale

‘Hëna e përgjakur’ e tetorit: Kur kemi një hënë të plotë dhe çfarë do të thotë për çdo shenjë?

‘Hëna e përgjakur’ e tetorit: Kur kemi një hënë të plotë dhe çfarë do të thotë për çdo shenjë?

Të martuar me personin e gabuar! Një shkrim për çifte e beqarë!

Të martuar me personin e gabuar! Një shkrim për çifte e beqarë!

Dëshmi të forta për ekzistencën e ujit në Mars, zbulimi i fundit befason studiuesit

Dëshmi të forta për ekzistencën e ujit në Mars, zbulimi i fundit befason studiuesit

Të gjithë mendojnë se është i dëmshëm, por japonezët jetojnë 100 vjet për shkak të këtij ushqimi

Të gjithë mendojnë se është i dëmshëm, por japonezët jetojnë 100 vjet për shkak të këtij ushqimi

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

Temperatura rekord të të nxehtit, shkrin akullnaja zvicerane 7000-vjeçare

Temperatura rekord të të nxehtit, shkrin akullnaja zvicerane 7000-vjeçare

A qajnë qentë dhe kur ndodh ky fenomen?

A qajnë qentë dhe kur ndodh ky fenomen?

Më thuaj ku e ke nishanin të të tregoj çfarë personaliteti ke. Si janë të lidhur me plakjen më të ngadaltë

Më thuaj ku e ke nishanin të të tregoj çfarë personaliteti ke. Si janë të lidhur me plakjen më të ngadaltë

Hakmarrja nuk është ZGJIDHJE, 5 arsyet pse njerëzit e fortë ia lënë KARMËS gjërat në dorë

Hakmarrja nuk është ZGJIDHJE, 5 arsyet pse njerëzit e fortë ia lënë KARMËS gjërat në dorë

‘U panë në Tiranë bashkë’, kush është e dashura sekrete e Totti-t që po flasin mediat italiane? 

‘U panë në Tiranë bashkë’, kush është e dashura sekrete e Totti-t që po flasin mediat italiane? 

noimage

Shpresë për kurimin e kancerit, vaksina e testuar te minjtë dhe majmunët rezulton efektive

noimage

Studimi i fundit sjell prova bindëse: Sa e dëmshme është një gotë verë në ditë?

noimage

Kjo pije është magjike për organizmin por vetëm nëse pihet në mbrëmje

noimage

Raporti/ Kosova vendi më i lumtur në Ballkan, Shqipëria përmirësohet me 3 pozicione, ja renditja e shteteve në botë

noimage

VIDEO/ Peshkatari kanadez kap peshkun “dinosaur”, peshon rreth 270 kilogram

noimage

Zbuloni 4 gabimet që bëni kur nisni dietën për rënie në peshë

noimage

Receta origjinale e ballokumeve vjen nga amvisat e Elbasanit

noimage

14 të pathënat e 14 marsit, sekretet e Ditës së Verës që duhet t’i dini

noimage

Dieta vetëm me supë shkon keq, pas 2 muajsh 50-vjeçarit i ndodh e papritura e rrezikshme

noimage

Majdanoz, Limon dhe Mjaltë – Efektet Mirëbërëse për Shëndetin e Trurit

noimage

Caji i gjetheve te ullirit, ben mrekulli për shëndetin e zemrës dhe të trurit!

noimage

8 Mars,cfare simbolizon kjo dite!?Njihuni me historikun e festes se gruas!

noimage

Bletet rrezikojne te zhduken nga planeti!

noimage

Pse na duhet patjetër vitamina C?

noimage

Zhytësi italian “takohet” ballë përballë me anakondat 7 metërshe, që peshojnë afro 100 kilogramë

noimage

Njihuni me “Bergamotin” kete frut me vlera te cmuara, qe eshte kultivuar shume heret ne Shqiperi

noimage

Kujdes nga ngjyruesit ne produktet qe konsumoni!Ja si ti dalloni!?

noimage

Ja cfare tregojne syte per shendetin tuaj!?

noimage

Misteri i datës 22/02/2022 dhe çfarë duhet të bëni sot!?

noimage

Dallga më lartë në botë, 17.6 metra

noimage

Zbulohet asteroidi i parë me tri hëna

noimage

Kapet peshku 390 kg në detin Jon

noimage

Arnavutkoy, lagja madhështore shqiptare e Stambollit