Kuriozitete Archives - TV Kombi

Kuriozitete

I aftë të shkatërrojë një qytet, asteroid gjigand kalon mes Tokës dhe Hënës këtë fundjavë

I aftë të shkatërrojë një qytet, asteroid gjigand kalon mes Tokës dhe Hënës këtë fundjavë

Zbulohet projekti i ndërtesës më të lartë në botë

Zbulohet projekti i ndërtesës më të lartë në botë

Nuk ka mbaruar shkollën. 94-vjeçarja lexoi 1658 libra që prej moshës 14-vjeçare

Nuk ka mbaruar shkollën. 94-vjeçarja lexoi 1658 libra që prej moshës 14-vjeçare

Zemërpikon – Lulja magjike që shëron zemrat dhe mendjet

Zemërpikon – Lulja magjike që shëron zemrat dhe mendjet

Vetëm 0.18% e tokës aktualisht është e sigurt nga ndotja

Vetëm 0.18% e tokës aktualisht është e sigurt nga ndotja

Shqetësimet e gjumit mund të jenë shkaktar për Alzheimer

Shqetësimet e gjumit mund të jenë shkaktar për Alzheimer

Egjipt, zbulohet korridori i fshehur në Piramidën e Madhe të Gizës

Egjipt, zbulohet korridori i fshehur në Piramidën e Madhe të Gizës

Toka rrethohet nga Aurorat, Nasa publikon pamjet

Toka rrethohet nga Aurorat, Nasa publikon pamjet

Zbulohet “planeti i ndaluar” 280 vite dritë larg Tokës

Zbulohet “planeti i ndaluar” 280 vite dritë larg Tokës

Lexojini tani dhe mbajini mend një herë e mirë, këto janë 4 tiparet e përbashkëta të njerëzve me fat

Lexojini tani dhe mbajini mend një herë e mirë, këto janë 4 tiparet e përbashkëta të njerëzve me fat

Studimi: Qentë mund të nuhasin shumë sëmundje

Studimi: Qentë mund të nuhasin shumë sëmundje

Shkencëtarët shpjegojnë arsyen pse Liqeni Hillier ka ngjyrë kaq të veçantë

Shkencëtarët shpjegojnë arsyen pse Liqeni Hillier ka ngjyrë kaq të veçantë

Shkencëtarët do të përdorin WiFi për të parë njerëzit përmes mureve

Shkencëtarët do të përdorin WiFi për të parë njerëzit përmes mureve

Ky është vendi më i ftohtë i banuar në Tokë

Ky është vendi më i ftohtë i banuar në Tokë

Si dukeshin piramidat e lashta egjiptiane kur u ndërtuan?

Si dukeshin piramidat e lashta egjiptiane kur u ndërtuan?

Sportet më të rrezikshme në botë

Sportet më të rrezikshme në botë

Tërmetet më të mëdhenj të regjistruar në histori

Tërmetet më të mëdhenj të regjistruar në histori

‘Farmacia e Zotit’: 19 ushqimet që duken njësoj si organet të cilave ato u shërbejnë

‘Farmacia e Zotit’: 19 ushqimet që duken njësoj si organet të cilave ato u shërbejnë

Qëndrojnë “në këmbë” prej më shumë se 2000 vitesh, zbulohet misteri i jetëgjatësisë së ndërtesave romake

Qëndrojnë “në këmbë” prej më shumë se 2000 vitesh, zbulohet misteri i jetëgjatësisë së ndërtesave romake

A mund të bëhet realitet udhëtimi në kohë?

A mund të bëhet realitet udhëtimi në kohë?

Pamjet mahnitëse nga Ujëvarat e Niagarës që u godit nga stuhia më vdekjeprurëse në 50 vjet

Pamjet mahnitëse nga Ujëvarat e Niagarës që u godit nga stuhia më vdekjeprurëse në 50 vjet

Këto gjëra duhet t’i lini pas nëse doni që Viti 2023 t’ju gjejë më mirë

Këto gjëra duhet t’i lini pas nëse doni që Viti 2023 t’ju gjejë më mirë

Qytetet më të vizituara në botë në vitin 2022

Qytetet më të vizituara në botë në vitin 2022

<br>Kjo popullsi jeton deri në 150 vjeç, nuk ekziston kanceri e gratë lindin deri në 65 vjeç. Si ushqehen…


Kjo popullsi jeton deri në 150 vjeç, nuk ekziston kanceri e gratë lindin deri në 65 vjeç. Si ushqehen…

Ekspertët zbulojnë: Kjo është data kur duhet ta vendosni pemën e Krishtlindjeve

Ekspertët zbulojnë: Kjo është data kur duhet ta vendosni pemën e Krishtlindjeve

Një Orë Gjumë më Tepër – Efektet e Papritura dhe Ndikimi në Organizëm  

Një Orë Gjumë më Tepër – Efektet e Papritura dhe Ndikimi në Organizëm  

Ngrohja globale: Deri në 2050-tën, zhduken akullnajat ne Yosemite e Afrikë!

Ngrohja globale: Deri në 2050-tën, zhduken akullnajat ne Yosemite e Afrikë!

SHBA, ngordh qeni më i vjetër në botë, Pebbles ishte 22 vjeç dhe kishte 32 këlyshë

SHBA, ngordh qeni më i vjetër në botë, Pebbles ishte 22 vjeç dhe kishte 32 këlyshë

Jepen çmimet, këto janë 5 shkollat më të mira në botë

Jepen çmimet, këto janë 5 shkollat më të mira në botë

Virusi i modifikuar i herpesit, “kura” që “zhduk” kancerin në fazë terminale

Virusi i modifikuar i herpesit, “kura” që “zhduk” kancerin në fazë terminale

‘Hëna e përgjakur’ e tetorit: Kur kemi një hënë të plotë dhe çfarë do të thotë për çdo shenjë?

‘Hëna e përgjakur’ e tetorit: Kur kemi një hënë të plotë dhe çfarë do të thotë për çdo shenjë?

Të martuar me personin e gabuar! Një shkrim për çifte e beqarë!

Të martuar me personin e gabuar! Një shkrim për çifte e beqarë!

Dëshmi të forta për ekzistencën e ujit në Mars, zbulimi i fundit befason studiuesit

Dëshmi të forta për ekzistencën e ujit në Mars, zbulimi i fundit befason studiuesit

Të gjithë mendojnë se është i dëmshëm, por japonezët jetojnë 100 vjet për shkak të këtij ushqimi

Të gjithë mendojnë se është i dëmshëm, por japonezët jetojnë 100 vjet për shkak të këtij ushqimi

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

Popujt më inteligjentë në botë, ku renditen shqiptarët?

Temperatura rekord të të nxehtit, shkrin akullnaja zvicerane 7000-vjeçare

Temperatura rekord të të nxehtit, shkrin akullnaja zvicerane 7000-vjeçare

A qajnë qentë dhe kur ndodh ky fenomen?

A qajnë qentë dhe kur ndodh ky fenomen?

Më thuaj ku e ke nishanin të të tregoj çfarë personaliteti ke. Si janë të lidhur me plakjen më të ngadaltë

Më thuaj ku e ke nishanin të të tregoj çfarë personaliteti ke. Si janë të lidhur me plakjen më të ngadaltë

Hakmarrja nuk është ZGJIDHJE, 5 arsyet pse njerëzit e fortë ia lënë KARMËS gjërat në dorë

Hakmarrja nuk është ZGJIDHJE, 5 arsyet pse njerëzit e fortë ia lënë KARMËS gjërat në dorë

‘U panë në Tiranë bashkë’, kush është e dashura sekrete e Totti-t që po flasin mediat italiane? 

‘U panë në Tiranë bashkë’, kush është e dashura sekrete e Totti-t që po flasin mediat italiane? 

noimage

Shpresë për kurimin e kancerit, vaksina e testuar te minjtë dhe majmunët rezulton efektive

noimage

Studimi i fundit sjell prova bindëse: Sa e dëmshme është një gotë verë në ditë?

12