Bota Archives - TvKombi

Bota

Sulm me bombë në një shkollë fetare në Afganistan, të paktën 10 të vdekur,shumica fëmijë

Sulm me bombë në një shkollë fetare në Afganistan, të paktën 10 të vdekur,shumica fëmijë

Vriten pesë persona nga sulmet ruse në Donetsk

Vriten pesë persona nga sulmet ruse në Donetsk

Vritet me armë zjarri brenda zyrës së tij mjeku i njohur italian

Vritet me armë zjarri brenda zyrës së tij mjeku i njohur italian

Fituan ndaj Belgjikës, marokenët festojnë në delir, i vënë ‘flakën’ Brukselit. Kaos nëpër rrugë

Fituan ndaj Belgjikës, marokenët festojnë në delir, i vënë ‘flakën’ Brukselit. Kaos nëpër rrugë

Shpërthen vullkani më aktiv në botë!

Shpërthen vullkani më aktiv në botë!

50 deputetë konservatorë,letër kryeministrit Britanik: Kthejini shqiptarët mbrapsht!

50 deputetë konservatorë,letër kryeministrit Britanik: Kthejini shqiptarët mbrapsht!

Biden mesazh urimi për 110 Vjetorin e Pavarësisë: Shqipëria vijon të jetë një lider humanitar, ecim së bashku drejt së ardhmes

Biden mesazh urimi për 110 Vjetorin e Pavarësisë: Shqipëria vijon të jetë një lider humanitar, ecim së bashku drejt së ardhmes

Sondazhet kryqëzojnë Braverman/ Rezultate dërrmuese për kryeministrin Rishi Sunak

Sondazhet kryqëzojnë Braverman/ Rezultate dërrmuese për kryeministrin Rishi Sunak

Përmbytjet në Itali/ Shkon në 7 numri i viktimave nga rrëshqitja e tokës

Përmbytjet në Itali/ Shkon në 7 numri i viktimave nga rrëshqitja e tokës

Tifozët nuk pranojnë humbjen, rrugët e Brukselit në flakë, përleshje me shkopinj pas fitores së Marokut

Tifozët nuk pranojnë humbjen, rrugët e Brukselit në flakë, përleshje me shkopinj pas fitores së Marokut

The Simpson “godet” sërish, me një tjetër parashikim të frikshëm’

The Simpson “godet” sërish, me një tjetër parashikim të frikshëm’

Protesta në Kinë kundër masave mbi COVID-19, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e udhëheqësit kinez

Protesta në Kinë kundër masave mbi COVID-19, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e udhëheqësit kinez

Pa ngrohje dhe energji elektrike, miliona qytetarë të Kievit pritet të përballen me një stuhi dëbore

Pa ngrohje dhe energji elektrike, miliona qytetarë të Kievit pritet të përballen me një stuhi dëbore

Rrëshqitjet e dheut në ishullin e Ischias në Itali, humb jetën 31-vjeçarja, vijojnë kërkimet për 11 të zhdukurit

Rrëshqitjet e dheut në ishullin e Ischias në Itali, humb jetën 31-vjeçarja, vijojnë kërkimet për 11 të zhdukurit

Rrëshqitje dheu në Itali/Identifikohet viktima e parë, 12 persona të zhdukur

Rrëshqitje dheu në Itali/Identifikohet viktima e parë, 12 persona të zhdukur

Humb jetën papritur Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë,pasi kishte planifikuar takim me Lavrov.

Humb jetën papritur Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë,pasi kishte planifikuar takim me Lavrov.

Sezoni i festave fillon në mbarë globin me përgatitjet për Krishtlindjen

Sezoni i festave fillon në mbarë globin me përgatitjet për Krishtlindjen

Presidenti rus takon nënat e ushtarëve të vrarë: Ndaj dhimbjen me ju!

Presidenti rus takon nënat e ushtarëve të vrarë: Ndaj dhimbjen me ju!

Zelensky: 6 milionë familje ukrainase pa energji elektrike

Zelensky: 6 milionë familje ukrainase pa energji elektrike

Vaksinë universale për gripin, shkencëtarët: E disponueshme brenda dy vitesh

Vaksinë universale për gripin, shkencëtarët: E disponueshme brenda dy vitesh

Ta bëjmë Amerikën të madhe sërish’! Donald Trump zbulon programin për zgjedhjet presidenciale 2024

Ta bëjmë Amerikën të madhe sërish’! Donald Trump zbulon programin për zgjedhjet presidenciale 2024

Gjermania thërret takimin e G7-ës për të diskutuar për Ukrainën, çfarë pritet të ndodhë

Gjermania thërret takimin e G7-ës për të diskutuar për Ukrainën, çfarë pritet të ndodhë

Sulm me armë në një qendër tregtare: 4 të vrarë, mes tyre edhe autori

Sulm me armë në një qendër tregtare: 4 të vrarë, mes tyre edhe autori

BE-ja nuk arrin marrëveshje për çmimin e gazit

BE-ja nuk arrin marrëveshje për çmimin e gazit

Gara për të prodhuar një vaksinë kundër kancerit të gjirit. Historia e Karen Linç

Gara për të prodhuar një vaksinë kundër kancerit të gjirit. Historia e Karen Linç

‘Trondit’ ish-kryeministri britanik, Boris Johnson:Gjermania dëshironte përfundimin e luftës me humbjen e Ukrainës’!

‘Trondit’ ish-kryeministri britanik, Boris Johnson:Gjermania dëshironte përfundimin e luftës me humbjen e Ukrainës’!

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi, 46 persona të plagosu

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi, 46 persona të plagosu

Raketat ruse godasin një maternitet gjatë natës, vdes një foshnje e porsalindur

Raketat ruse godasin një maternitet gjatë natës, vdes një foshnje e porsalindur

Ngjarje makabre në Itali!Djali vret të ëmën e vendos në frogorifer dhe vazhdon t’i marrë pensionin

Ngjarje makabre në Itali!Djali vret të ëmën e vendos në frogorifer dhe vazhdon t’i marrë pensionin

162 viktima dhe 700 të plagosur nga tërmeti në Indonezi

162 viktima dhe 700 të plagosur nga tërmeti në Indonezi

Tërmeti i fuqishëm shkund Indonezinë. Të paktën 40 viktima dhe qindra të plagosur

Tërmeti i fuqishëm shkund Indonezinë. Të paktën 40 viktima dhe qindra të plagosur

Trump rikthehet në Twitter, fitoi me miliona vota

Trump rikthehet në Twitter, fitoi me miliona vota

Arrihet marrëveshja historike për të ndihmuar vendet e goditura nga ndryshimet klimatike

Arrihet marrëveshja historike për të ndihmuar vendet e goditura nga ndryshimet klimatike

Shfrytëzojë karrigen e saj të invaliditetit, për të fshehur kokainë me vlerë 450 mijë dollarë, arrestohet gruaja në aeroport

Shfrytëzojë karrigen e saj të invaliditetit, për të fshehur kokainë me vlerë 450 mijë dollarë, arrestohet gruaja në aeroport

Rusia nuk tërhiqet, bombardojnë sërish Khersonin, zjarre në qytet, 700 trupa të pajetë në territoret e çliruara

Rusia nuk tërhiqet, bombardojnë sërish Khersonin, zjarre në qytet, 700 trupa të pajetë në territoret e çliruara

Gjermania përgatitet për ndërprerje të energjisë elektrike, këshilla për qytetarët: Merrni gjërat që ju nevojiten

Gjermania përgatitet për ndërprerje të energjisë elektrike, këshilla për qytetarët: Merrni gjërat që ju nevojiten

Takimi i ministrave të jashtëm të OSBE, Polonia i ndalon hyrjen Lavrov, Rusia: Vendim provokues

Takimi i ministrave të jashtëm të OSBE, Polonia i ndalon hyrjen Lavrov, Rusia: Vendim provokues

Tubacioni i gazit shpërthen në Rusi, shkakton zjarr masiv

Tubacioni i gazit shpërthen në Rusi, shkakton zjarr masiv

Gjysma e vendit pa ujë dhe pa energji elektrike, Ukraina apel BE-së për ndihmë

Gjysma e vendit pa ujë dhe pa energji elektrike, Ukraina apel BE-së për ndihmë

Hetoi krimet e luftës në Kosovë, ish-kryeprokurori në Hagë emërohet këshilltar special për hetimet ndaj Trump

Hetoi krimet e luftës në Kosovë, ish-kryeprokurori në Hagë emërohet këshilltar special për hetimet ndaj Trump

Stuhi dëbore në New York, dy viktima

Stuhi dëbore në New York, dy viktima

Krim i rëndë në SHBA/ 44-vjeçari vret gruan, 3 fëmijët e mitur dhe më pas veten, dadoja gjen trupat e pajetë brenda në banesë

Krim i rëndë në SHBA/ 44-vjeçari vret gruan, 3 fëmijët e mitur dhe më pas veten, dadoja gjen trupat e pajetë brenda në banesë

123