tvkombi
tvkombi

Burgu i jep leje Saimir Tahirit për të marrë pjesë në varrimin e të atit

Lajme

Publikuar ne:13:01 - 16/03/2023

Ditën e sotme ndërroi jetë Bashkim Tahiri, babai i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Sakaq, mësohet se Ministria e Drejtësisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve i kanë dhënë leje ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, i cili aktualisht vuan dënimin në burgun e Lushnjes, për të marrë pjesë në varrimin e babait të tij.

Leja e kërkuar nga Tahiri është miratuar në zbatim të rregullores.

Lajmin për ndarjen nga jeta të Bashkim Tahirit e ka bërë publik vetë ish-ministri i Brendshëm, përmes një letre nga burgu.

Ju sugjerojmë