Ballina Bota Bota solidarizohet me Turqinë, pamjet kur ekipet e kërkim-shpëtimeve nga vende të...

    Bota solidarizohet me Turqinë, pamjet kur ekipet e kërkim-shpëtimeve nga vende të ndryshme nisen drejt Turqisë

    1

    Ndërsa Turqia dhe Siria fillojnë të vlerësojnë dëmet e shkaktuara nga një tërmet me magnitudë 7.8 që ka lënë deri më tani të paktën 4,300 njerëz të vdekur, vendet në mbarë botën janë mobilizuar për të ndihmuar përpjekjet e shpëtimit dhe rimëkëmbjes.

    Shiu dhe bora po prekin ekipet e shpëtimit, por ekipe të specializuara nga shumë vende, duke përfshirë Italinë, SHBA, Izraelin dhe Tajvanin, janë në rrugëtim.

    Për më tepër shihni pamjet që vijnë nga forcat e kërkim-shpëtimit nga disa vende të ndryshme të botës, që nisen për të dhënë ndihmë në Turqi.