Ballina Bota Bosnjë Hercegovina, është tronditur sërish nga nje tjetër tërmet i fortë,...

    Bosnjë Hercegovina, është tronditur sërish nga nje tjetër tërmet i fortë, ja ku ishte epiqendra!?

    1

    Bosnja Hercegovina eshte tronditur nga një tjetër tërmet i fortë.

    Raportohet se ditën e sotme u regjistrua një tërmet me magnitudë 5.5 e shkallës rihter ka goditur mëngjesin e sotëm vendin.

    Sipas Qendrës Sizmologjike Euromesdhetare (EMSC), epiqendra e tërmetit ka qenë 41 kilometra në juglindje të Mostarit dhe 14 kilometra në lindje të Stolacit.