Ballina Vendi  Akuzoi shqiptarët per vdekjen e bashkeshortes, piloti grek përfundon në burg me...

 Akuzoi shqiptarët per vdekjen e bashkeshortes, piloti grek përfundon në burg me “killerin” shqiptar në dhomë:“Do më heqin qafe”!

1
Babis

Piloti grek Babis Anagnostopoulos, i cili në një histori makabër vrau bashkëshorten e tij 20-vjeçare Caroline Crouch në shtëpinë e tyre luksoze në Athinë, ka njoftuar mediat se është i frikësuar për jetën e tij.

Pas marrjes së dënimit, Babis është transferuar në një qeli me një vrasës tjetër dhe mendon se shoku i tij i dhomës mund ta vrasë.

Javën e kaluar MailOnline zbuloi se ai ishte sulmuar në burgun e Korydallos nga një i burgosur gjeorgjian dhe më pas u transferua në burgun Malandrino, 250 milje në veri, i cili konsiderohet si “Alcatrazi grek”.

Ai tani po ndan qelinë me një vrasës të paidentifikuar shqiptar dhe Babis dhe avokati i tij janë të shqetësuar për jetën e tij mes frikës se një “kontratë vdekjeje” rëndon tani mbi të, pasi më herët ai kishte akuzuar shqiptarët dhe gjeorgjianët si grabitësit që ekzekutuan bashkëshorten e tij Caroline.

Babai i Caroline, David, tha për Mail Online: “Duket se ai nuk është i lumtur në strehimin e tij të ri dhe ai dëshiron të transferohet përsëri në burgun Korydallos ku do të ndihej më i sigurt.

“Ai beson se ka të paktën një, por ndoshta disa kontrata për vdekjen e tij. Besoj se njerëzit me të cilët ai ishte i përfshirë para se të vriste vajzën time janë gjithashtu të prirur që ai të heshtet në rast se ai përpiqet të bëjë një lloj marrëveshjeje. Ndjenja ime është se ai duhet të vuajë të paktën disa vjet para se të vritet”, tha ai.

34-vjeçari u dënua me burgim të përjetshëm muajin e kaluar për mbytjen e gruas së tij Caroline vitin e kaluar përpara vajzës së tyre 11 muajshe, Lydia.

Vrasësi me zemër të ftohtë më pas mbyti qenin e familjes për ta bërë vrasjen të dukej si një grabitje dhe derdhi lot krokodili para policisë dhe familjes së shkatërruar të Caroline, para se të gozhdohej nga hetuesit që zbuluan pas vetëm një muaji historinë e sajuar prej tij.