tvkombi
tvkombi

Akuza për fshehje të pasurisë dhe deklarim të rremë, jepet sot masa e sigurisë për ish-zyrtaren Alda Klosi

Vendi

Publikuar ne:08:46 - 07/02/2023

Ish-zyrtarja e Kryeministrisë, Alda Klosi do të dalë sot para Gjykatës së Tiranës, ku do t’i komunikohet masa e sigurisë. Aktualisht Klosi ndodhet në spital, pas problemeve shëndetësore që shfaqi pas arrestimit ditën e premte, ndërsa masa e sigurisë do i jepet aty.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se masa për Klosin pritet të jepet sot në orën 10:30. Ndërkohë, dje u mor në pyetje dhe pastruesja Rozeta Dobi, e cila akuzohet se ka vjedhur një shumë të madhe parash në banesën e Klosit, ndonëse ajo më vonë pohoi se ish-zyrtarja ia kishte kërkuar që t’i ruante në banesën e saj.

Alda Klosi akuzohet për pastrim parash, fshehje pasurie dhe për deklarim të rremë para oficerëve.

(BalkanWeb)

Ju sugjerojmë