Ballina Vendi 7 tendencat e çantave që do të jenë kudo në 2022

7 tendencat e çantave që do të jenë kudo në 2022

1

Me përjashtim të disa modeleve ikonike, si 11.12 e Chanel, Lady Dior e Dior apo e famshmja Birkin, tendencat e çantave janë disi më kalimtare.

Sipas Net-a-Porter, duhet t’u kushtoni rëndësi çantave të thurura dhe ngjyrave të forta neoni. Stilistja Rachael Wang thotë se trendi më i madh i çantave të vitit nuk ka të bëjë fare me siluetën apo ngjyrë, por me materialet. “Unë mendoj se do të shohim rritje të interesit për çantat alternative prej lëkure që kanë një ndikim të reduktuar mjedisor,” tha Wang për Harper’s Bazaar.

Ndiqni në vijim disa nga çantat që do të jenë IN këtë vit:

1 – Craft Show

FOTO: VICTOR VIRGILE/GETTY IMAGES

PACO RABANNE

CHLOÉ

2 – Ngjyrat

FOTO: VICTOR VIRGILE/GETTY IMAGES

REE PROJECTS

BOTTEGA VENETA

3 – Qëndrueshmëri

FOTO: ESTROP/GETTY IMAGES

SANTOS

CHRISTIAN LOUBOUTIN

4 – Vintage

FOTO: EDWARD BERTHELOT/GETTY IMAGES

GUCCI

SAINT LAURENT

5 – Forma e hënës

FOTO: JOHN LAMPARSKI/GETTY IMAGES

NEOUS

CULT GAIA

6 – Oversize

FOTO: VICTOR VIRGILE/GETTY IMAGES

THE ROW

HEREU

7 – Detaje metali

FOTO: VICTOR VIRGILE/GETTY IMAGES

CHLOÉ

MANU ATELIER