Ballina Vendi Konflikt për çështje pronësie, plagoset me armë zjarri në këmbë një person...

Konflikt për çështje pronësie, plagoset me armë zjarri në këmbë një person në Kukës! Arrestohet autori

1

Një person i identifikuar si F.A.,është plagosur me armë zjarri në këmbë në fshatin Shtiqen të Kukësit.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të diele pas një konflikti për çështje pronësie me autorin e identifikuar si B.M.

I plagosuri është dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë forcat blu nisën menjëherë kërkimet për autorin, të cilin e vunë në pranga disa minuta pas ngjarjes.

Grupi hetimor ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punohet për zbardhjen e plotë të dinamikës.